Przejdź do głównej zawartości

NASI KANDYDACI


Przedstawimy Państwu sylwetki naszych kandydatów.

 

Katarzyna Koch
  
Izabela Łapacz

Nazywam się Izabela Łapacz. Mam 45 lat i od urodzenia jestem mieszkanką Krzyżanowa. Mam wykształcenie wyższe pedagogiczne, ale od 13 lat pracuję w administracji publicznej, w firmie zajmującej się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udzielaniem pomocy ze środków krajowych.

Prywatnie jestem szczęśliwą matką. Mam cudownego 18 letniego syna, który jest sensem mojego życia.

Społecznie od 2015 roku pełnię funkcję sołtysa Krzyżanowa i to dla  tej miejscowości bije moje serce. Bliskie są mi problemy mieszkańców sołectwa, z którymi spotykam się codziennie. Staram się na bieżąco reagować na ich potrzeby i zgłaszane wnioski. Ważna jest dla mnie integracja lokalnej społeczności i dlatego organizujemy w sołectwie rodzinne ogniska oraz zawody wędkarskie.

Chciałabym nadal, ale już jako Radna Gminy aktywnie wspierać i realizować działania wskazane przez mieszkańców. Zadbać o zagospodarowanie i oświetlenie naszego parku, aby było to miejsce spotkań naszych rodzin i przyjaciół.

Dlatego 21 października proszę o Państwa poparcie
Remigiusz Chojnacki
 
Kandyduję do Rady Miasta Malborka z Komitetu Wyborczego Wyborców Samorząd Tworzą Obywatele, w skrócie KWW100.

Mam 40 lat ukończyłem wydział geodezji na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, wcześniej Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Technicznych w Malborku. W latach studenckich byłem członkiem Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego i następnie jej rzecznikiem. Po studiach zająłem się pracą zawodową. Jestem współzałożycielem i członkiem stowarzyszenia „Obywatele Kreatywni”.
Zdecydowałem się na start w wyborach samorządowych z ramienia komitetu obywatelskiego, ponieważ jestem przeciwnikiem partii politycznych, a w szczególności ich działalności w samorządach. Moim celem jest odbudowanie gospodarczego potencjału Malborka poprzez prowadzenie racjonalnej gospodarki nieruchomościami, poszerzenie oferty turystycznej miasta, oraz usprawnienie działania istniejących spółek miejskich. Mam wiele ciekawych pomysłów na rozwój naszego miasta. Część z nich zawarta jest w programie wyborczym KWW 100. Liczę na Państwa głosy, razem możemy uwolnić potencjał Naszego miasta i regionu. Samorząd tworzą obywatele, nie partie. Pamiętajmy o tym w nadchodzących wyborach i wybierzmy najlepsze rozwiązania, i ludzi którzy na pewno je zrealizują.

                                                                   



















Irena Sławińska




















Waldemar Klawiński


Społecznik od lat.... Aktywnie udzielam się w kilku malborskich stowarzyszeniach-OŚ, MC2,OK….Jestem pomysłodawcą i koordynatorem cyklicznych projektów „Zamkowe Kameralia” oraz „Konkurs o Nagrodę Baszty Maślankowej”. Za największy sukces w pracy na rzecz miasta uważam  przygotowanie i koordynację akcji „MUREM ZA MOSTEM”. O akcji można przeczytać w Internecie, chociaż na pewno malborczycy wciąż ją pamiętają. To dzięki tej akcji koncepcja drugiej nitki mostu na Nogacie nabrała realnych kształtów. To jedna z nielicznych akcji w Malborku, która zjednoczyła wszystkich mieszkańców. W krótkim czasie zebraliśmy tysiące podpisów pod petycją, którą później wręczyliśmy przedstawicielowi Ministra.
Od lat interesuje mnie samorząd. Jestem zwolennikiem „uwolnienia się” samorządów od wpływów ogólnokrajowych partii politycznych. Popieram wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach samorządowych a także  w wyborach do Sejmu. Będę zabiegał o powołanie Rady Dzielnicy Południe.
Moje motto ? – Działanie = efekt, Mówienie - to tylko mówienie
Czy jestem skuteczny ? Tak – jestem ! Jestem też konsekwentny… Warto na mnie postawić !

Tomasz Sztejner

Marcin Niedźwiecki

Nazywam się Marcin Niedźwiecki. Zdecydowałem się kandydować do Rady Miasta Malborka z niezależnego i niepartyjnego Komitetu Wyborczego Wyborców Samorząd Tworzą Obywatele.  Uważam, że to był mój najlepszy wybór. Uważam też, ze to najlepsza opcja dla mieszkańców naszego miasta.
Mam 28 lat, pracuję w firmie malborskiej. Jestem  dumny z tego co robię.  Myślę też, że jest to mój atut w kontekście bycia Radnym. Moim zdaniem Rada Miasta powinna być reprezentowana przez wszystkie grupy społeczne. To nie miejsce wyłącznie dla pracowników edukacji, właścicieli firm  czy członków partii politycznych. Wiem, że mogę być głosem wszystkich osób zatrudnionych w malborskich firmach. I jestem na to gotowy !
Moje priorytety to szczęśliwa rodzina oraz szczęśliwi mieszkańcy Malborka, szczególnie mojej dzielnicy Piaski
Patryk Pęczek

Grzegorz Tkaczyk
Henryk Kapela




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PARAGRAF cz. 2

Zapraszam do lektury następnego artykułu z cyklu „Paragraf”, w którym przedstawiamy kolejne przepisy dotyczące samorządów. Uprawnienia mieszkańców wobec gminy i radnych, uprawnienia radnych wobec urzędu miasta i gminy. 1. Dotychczas nie mieliśmy ogólnodostępnych informacji o głosowaniach rad gmin i miast. Od następnej kadencji to się zmieni. Imienne wykazy głosowań radnych trzeba będzie niezwłocznie podać do publicznej  wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty na jej obszarze. Dodatkowo wszystkie posiedzenia rady mają być transmitowane w internecie. 2. Już od kilku lat tworzone są budżety obywatelskie. Obecne nowelizacje przepisów pozostawiają dowolność gminom i miastom w tworzeniu tych budżetów. Zmiany dotyczą tylko miast na prawach powiatów, na które został nałożony taki obowiązek i określono procentowy wskaźnik wysokości budżetu na minimum 0,5% wydatków gminy zawartych w ost

5 podstawowych faktów o bezpartyjności

Czym właściwie jest bezpartyjność? Dla jednych to idea przeciwstawienia się partiom w ich obecnym kształcie. Dla innych po prostu forma niezależności w polityce. Przedstawiamy 5 faktów o bezpartyjności, które warto znać. 1. Inne zasady dla bezpartyjnych Bezpartyjność, szczególnie dla samorządowców, to z jednej strony niezależność od decyzji szefostwa partii politycznej z drugiej zaś droga polityczna, na której wcale nie jest łatwiej. Partie polityczne korzystają ze specjalnych funduszy wyborczych i mają preferencyjne zasady np. podczas losowania numerów list wyborczych. Co więcej kampania wyborcza partii politycznej finansowana jest w główniej mierze z pieniędzy… wyborców innych partii. Jak to możliwe? O wszystkim decydują subwencje dla partii politycznych z budżetu państwa. To w przypadku największych formacji, nawet kilkadziesiąt milionów złotych rocznie. Tłumaczenie tego faktu przejrzystością finansowania, w dobie szczegółowego rozliczania kampanii, wydaje się dość

Spotkania z mieszkańcami - Wielbark

Komitet Wyborczy Wyborców Samorząd Tworzą Obywatele zaprasza mieszkańców Malborka na pierwsze z cyklu planowanych spotkań, na których chcemy przybliżyć Państwu nasz program i porozmawiać o najważniejszych dla Państwa sprawach. Malbork to wyjątkowe miejsce. Malbork to wyjątkowi ludzie. Wykorzystajmy nasz potencjał !